Клавіатура, яка сама ідентифікує користувача і сама виробляє електрику

Дослідники з Технологічного інституту Джорджії розробили і створили клавіатуру, яка не тільки ідентифікує користувача за характером його натискань на клавіші, але і сама виробляє електрику для живлення своїх електричних ланцюгів.

Проблема зберігання інформації та обмеження доступу до неї сторонніх осіб у нашому високотехнологічному світі зараз стоїть особливо гостро. Починаючи від керівників величезних підприємств і закінчуючи звичайними користувачами соціальних мереж - всі стурбовані надійністю зберігання своїх конфіденційних даних. Сучасні смартфони, планшети і ноутбуки оснащуються всілякими засобами обмеженого доступу: сканер відбитків пальців, біометричними датчиками і т.д. Але вони як правило досить дорогі для звичайного користувача.

Зовсім інший підхід до ідентифікації користувача запропонували дослідники на чолі з професором Чжун Лінь Ваном з Технологічного інституту Джорджії. Вони вирішили вбудувати модуль ідентифікації прямо в нову клавіатуру. Причому це не який-небудь сканер або сенсор, а звичайна електронна схема, яка оцінює час натискання на кожну клавішу, проміжок між набором літер у слові і слів у реченні. За цими даними, як стверджують самі розробники, можна впізнати будь-яку людину. Адже манера роботи на клавіатурі, також як і відбиток пальця, і малюнок сітківки ока, у кожного користувача різні.

Правда самі клавіші довелося зробити більш складними. У звичайній клавіатурі вони являють собою механічні, ємнісні або резистивні перемикачі, які мають тільки два положення: натиснута - включена, і не натиснута - вимкнена. У новій клавіатурі кожна клавіша складається з чотирьох шарів різних матеріалів. Два шари являють собою два електроди. Вони зроблені із суміші індію та олова. Між ними шар пластику, який використовується для виготовлення пластикових пляшок.
А оскільки в новій клавіатурі немає рухомих частин, то вона у дослідників вийшла ще й водонепроникною і пилезахищеною. Що стосується серійного виробництва новинки, то поки розробники не говорять про свої подальші плани.